PrzydatneAplikacje.pl – po co, dla kogo, o czym?

0
953
PrzydatneAplikacje.pl – po co, dla kogo, o czym?
PrzydatneAplikacje.pl – po co, dla kogo, o czym?

To pierwszy, wprowadzający wpis w nowym serwisie przydatneaplikacje.pl, jaki postanowiłem uruchomić. TreningBiegacza.pl, który to był poprzednim takim wyzwaniem, ma już lat 13. Ma on już ugruntowaną pozycję, ponad 2,5 tysiąca różnego rodzaju artykułów. Pora zatem na coś nowego, co równie mocno mnie kręci jak bieganie – nowe technologie.

Serwis, który właśnie uruchamiam, ma jedno zadanie. Wyłuskać w gąszczu setek, jeśli nie tysięcy różnego rodzaju aplikacji te, które mogą przydać się w pracy, nauce, rozwoju swojej osoby. Zanim jednak doprecyzuję dla kogo, zacznijmy od tego PO CO?

Po co powstał serwis PrzydatneAplikacje.pl?

Wszystkie dziedziny, wokół których się obracam: edukacja, firma, bieganie i biznesy pokrewne, wymagają oprogramowania, które pomoże ogarnąć cały chaos i natłok spraw, które dzieją się każdego dnia. Z racji tego, że mnie testowanie takiego oprogramowania, a następnie wdrażanie w firmie czy po prostu w życiu sprawia przyjemność, naturalnym zatem jest, iż warto z tą wiedzą coś zrobić, choćby po to, aby zebrać ją w jednym miejscu i skonkretyzować wnioski. Robię więc to trochę dla siebie. Proces testowania, a następnie pisania o tym jest bardzo uwalniający, niebywale wspomaga myślenie. Polecam skorzystać.

Po wtóre. Przez 13 lat prowadzenia TreningBiegacza.pl zebrałem sporo wiedzy, która może się przydać innym osobom, chcącym zrobić coś swojego w sieci.

No i po trzecie. Chcę sprawdzić, czy metodologia, jakiej używałem podczas budowania popularności TB (skrót TreningBiegacza.pl) odnajdzie się na nowym polu wymagań.

Dla kogo powstał PrzydatneAplikacje.pl?

Bycie przedsiębiorcą w naszym pięknym kraju to nie lada wyzwanie. Przez dwa lata (2017-2019) miałem przyjemność poznawać tę grupę ludzi w trakcie studiów podyplomowych MBA w ASBIRO. I bezstronnie muszę powiedzieć, że to najbardziej ambitna, wszechstronna i poszukująca rozwoju grupa społeczna, z jaką miałem do czynienia. Przez dwa lata miałem okazję rozmawiać z nimi, poznawać ich bolączki, problemy dnia codziennego i wiem, że bardzo wiele z tych problemów – choćby w organizacji codziennej pracy, można rozwiązać oprogramowaniem. Dlatego PRZEDSIĘBIORCY.

Jednak dobry szef, z reguły dysponuje dobrym zespołem, a ten zespół lubi pracować nad swoim rozwojem. Dlatego też nie zabraknie takich artykułów, które przydadzą się każdej ambitnej osobie, dbającej o rozwój własnej kariery… i zdrowia, bo to jest równie ważne.

No i w końcu o czym jest PrzydatneAplikacje.pl?

Zdążyłem już stworzyć listę 50 tytułów artykułów, które chcę napisać w pierwszej kolejności. Tematyka jest przeróżna od zastosowania systemów sprzedażowych w firmie, przez absolutnie wyczerpujące testy programów, które mogą pomóc w zarządzaniu projektami, a kończąc na funkcjonalnościach systemów, które z powodzeniem już działają w firmie, ale wykorzystywany jest ułamek ich możliwości.

Struktura serwisu

Jak zaczniesz poruszać się po menu, dostrzeżesz, iż póki co widoczne są tylko i wyłącznie kategorie, do których napisałem już jakieś treści. Pozostałe będą się ujawniać z biegiem czasu. Zdradzę jednak swoje plany, bo nie ukrywam, liczę na twoje zaangażowanie w życie serwisu, komentowanie artykułów i informację zwrotną, abym mógł na jej podstawie trafniej dobierać materiały.

 • Firma
  • Biblioteczka przedsiębiorcy
  • Efektywniejsze wykorzystanie czasu
  • Papierologia
  • Rozwój organizacji
  • Zarządzanie strategiczne
  • Zwiększanie obrotów
 • Rozwój
  • Nauka języka
  • Szybkie czytanie
 • Sport
  • Aktywny odpoczynek
  • Bieganie
  • Odchudzanie
  • Relaks i medytacja
  • Rower
 • Wywiady

Pewnie zastanawiasz się, co na tej liście robi kategoria Biblioteczka przedsiębiorcy. Odpowiem krótko. Serwis dedykowany jest ludziom inteligentnym, ludzie inteligentni dużo czytają, a przedsiębiorcy biją w tej kwestii wszelkie rekordy (osobiście przekonałem się o tym na Asbiro). nie mogło zatem zabraknąć kategorii biblioteczka. Z pewnością z biegiem czasu podepnę pod nią nie tylko same recenzje książek, ale również testy czytników/aplikacji do czytania książek/czasopism.

Na koniec pozostaje mi powitać cię serdecznie i podziękować ci, że doczytałeś do końca. Jeśli tematyka, o której piszę jest bliska twojemu sercu i myślisz, iż mogę cię zainspirować do lepszej organizacji poprzez zastosowanie nowoczesnego oprogramowania, polub nasz fanpage oraz zapisz się do newslettera. Nie będę cię spamował, tylko wartościowe treści.

Podziel się swoją opinią na temat artykułu, kliknij łapkę w górę poniżej i daj znać, czy było to dla ciebie przydatne!